MEIST

MIS ON KROHV?

KROHV on Põlvas asuv foto- ja jumestusstuudio, kus toimetavad jumestuskunstnik Ilona Tint ja fotograaf Kristina Masen. Stuudio kuulsaks tegemisega tegelevad turundusingel Tiina Nõmm ja turundushai Karl Gustav Adamsoo.

MIKS SELLINE VEIDER NIMI?

Nimi “KROHV” sündis läbi eneseiroonilise nalja, et hakkame tegelema inimeste krohvimisega. Peale natukest mõtlemist hakkas see nimi meile meeldima – see on  natuke humoorikas ja enesekriitiline, nagu me isegi. Ja kannab endast mitmeid tähendusi. Ühtpidi kutsutakse jumestust vahel ka naljatlemisi krohviks, teisipidi on (päris)krohv ilus, sile, puhas ja veatu. Ning meid mõjutas ka see, et enne kui stuudio ruumides remont pihta hakkas, olid kõik kohad täis pudenevat krohvi…

Meie lühike tegutsemisaeg on näidanud seda, et kuigi meie nimi tekitab inimestes vastandlikke tundeid, ei jäta see kedagi külmaks ning jääb seega ka hästi meelde.

 

ametlik-portree-1-of-2KES ON ILONA TINT?

Kahjuks pole Ilonal ühtki huvitavat lugu selle kohta, kuidas temast jumestaja sai. Või, vähemalt mitte ühtki sellist, mis ka tõele vastaks. Teda lihtsalt on ilumaailm alati huvitanud.

Kui kosmeetikatarbed sahtliservadest üle ajama hakkasid ja sõbrannade peal eksperimenteerimine enam huvitav ei tundunud, võttis Ilona ette ja läks Stockholmis asuvasse mainekasse International Make Up Centeri nimelisse kooli, kuhu tuleb õppima inimesi üle maailma. “Et seal oli nii palju erineva taustaga inimesi, saime teistele jumestusi tehes palju paremini aru, kuidas arvestada erinevate nahatüüpide ja näojoontega,” ütleb ta.

Ilona usub, et kuigi inimene tahab jumestaja juures, et talle on tehakse midagi teistsugust ja erinevat, peab selle kõige juures inimene end peeglisse vaadates siiski ka ära tundma.

“Minu tööks on inimese parimaid külgi esile tuua, mitte nägu lihtsalt üle maalida!”

 


ametlik-portree-2-of-2KES ON KRISTINA MASEN?

Fotograafia juurde sattus Kristina juhuslikult läbi ajakirjanikutöö, sest väljaanded, millele ta kaastööd tegi, soovisid artiklite juurde ka pilte. “Ma sain aru, et ma ei tea fotograafiast midagi ja mul oli häbi oma pilte avaldada. Seega, tuli õppida!”

Kristina oli pikalt veendunud, et temast ei saa kunagi “päris fotograafi”: “Ma olen koguaeg vastu puigelnud, kuid vahel tundub, et elu on mind ise fotograafia juurde suunanud.” Noorte juhendamine Meediasüstis sundis teda end pidevalt teemaga kursis hoidma, ning see viis omakorda erinevate tellimustöödeni ning oma fotokoolituse läbiviimiseni.

“Ma usun, et fotogeenilisust pole olemas ja igast inimesest, ükskõik millises soos, vanuses või kaalus, on võimalik saada kaunis pilt ilma Photoshopita. Kõik on kinni fotograafi ja modelli vahelises kontaktis!”

 

KROHV pr (6 of 19)

KES ON TIINA NÕMM?

“Ma olen veendunud, et inimene suudab hästi teha vaid seda, mis talle meeldib!” Tiina on jõudnud ära katsetada nii tantsimise, laulmise, näitlemise, klaverimängu, disaini kui fotograafia. Ükski neist eraldivõetuna pole olnud aga see, millele terve oma elu pühendada. Aga sageli juhatab elu meid sinna, kuhu parasjagu just vaja. Tiina sattumine KROHVi on selle hea näide. “Mulle meeldib et mu töö annab mulle võimaluse anda endast kõik ning saada tagasi topelt!”

“Perfektsus on igav!”

 

KROHV pr (3 of 19)KES ON KARL GUSTAV ADAMSOO?

Olen veetnud kõik suved enda maakodus Valgemetsas, mis jääb Põlvast umbes kümne kilomeetri kaugusele. Mul polnud aimugi, kui vingeid ja ägedaid asju tehakse linnas, kus minu arvates oli alguses ainult Konsum ja raudteejaam! Kui ma sain kokku Ilona ja Kristinaga, siis ma sain aru, et need kaks noort naist teevad midagi sellist, mida oleks vaja siia maailma rohkem!