Fotomeik, mis see veel on?
Mõiste “fotomeik” tekitab inimestes sageli suurt segadust ning ekslikult arvatakse, et fotojumestus on ilmtingimata glamuurne ja pidulik. Kuigi fotomeiki saab vabalt ka sellises vormis teha, tähendab see mõiste tegelikult midagi hoopis laiemat.
Pole olemas ühte ja õiget
Fotomeik ei tähenda alati tugevat põhja ja sügavat suitsusilma. Iga jumestus on erinev ja sõltub sessioonist, valgustingimustest ning inimese enda stiilist. Pole olemas kindlaid reegleid mida kus kanda võib, aga jumestusstiil peab pildi stilistikaga sobima. Hea fotomeik võib anda pildile viimase lihvi, kehv või hooletu fotojumestus võib rikkuda kogu pildi üldmulje.
“Nähtamatu” jumestus
Kui inimene ise meiki ei kanna ja ei soovi ka oma piltidel meigitud näha välja siis me soovitame nö nähtamatut fotojumestust. Kuna foto ja valgused rõhutavad armutult ka kõige õrnemat punetust, silmaaluste tumedust ja teisi kergeid iluvigu, siis selleks, et inimene näeks siiski piltidel värske ja puhanunud välja, on ühtlane põhi vajalik.
Rõhutatud õigetes kohtades
Kuigi teatud asju foto rõhutab, siis paraku, muud see ka “sööb”. Sellepärast on fotojumestus tavalisest meigist tugevam just täpselt neis õigetes kohtades, et piltidel oleks tulemus mida inimene ootab, mitte selle õrnem versioon.
Kõik tooted ei sobi fotojumestuseks
Teatud jumestustooted ei reageeri hästi fotograafias sageli kasutatavale tugevale valgusele ja nii võib neid kasutades tekkida näkku flashback ehk valguse tagasipeegeldus, mis võib olla nii intensiivne, et nahk muutub ebaloomulikult valkjaks.
Samuti, nii nagu juba enne öeldud, toob foto teatud asju rohkem esile ja teatud asjad ei pruugi üldse välja paista. Seega on palju neid tooteid, mis niisama, igapäevaselt kasutades väga head välja näevad, kuid fotol võib nende tekstuur/toon/katvus teistsugune tunduda ja valesid asju rõhutada.
Milliseid jumestusteemalisi küsimusi sul veel? Anna neist meile teada!
Ilona